Pernix wint laatste zaalwedstrijd maar het wonder bleef uit…
Afgelopen zaterdag reisde ons vlaggenschip af naar Vleuten voor hun laatste zaalwedstrijd tegen Fiducia. De reis begon voorspoedig maar na de afslag Meerssen ging het goed fout. De ringweg naar Vleuten was afgesloten en dat betekende een kilometerslange file in de kleine dorpskern van Vleuten. Sommige auto’s hadden een alternatieve route genomen en dat leverde het nodige zoekwerk op. Tien minuten voor het begin van de wedstrijd waren we dan eindelijk allemaal binnen. Een super-kort praatje en 5 minuten inschieten was niet bepaald een perfecte voorbereiding, maar we moesten het er mee doen.
Ging de wedstrijd nog ergens over? Jazeker! Fiducia zou bij winst een beslissingswedstrijd afdwingen om directe degradatie te voorkomen. En Pernix mocht hopen op een wonder in Leiderdorp waar Velocitas rond dezelfde tijd de wedstrijd tegen Madjoe begon en aan een punt voldoende had om kampioen te worden. Alleen bij verlies van Velocitas en winst van ons vlaggenschip zou er een beslissingswedstrijd nodig zijn om te bepalen wie kampioen zou worden in onze poule. Op het resultaat van Velocitas hadden we geen enkele invloed en we moesten dus volledig focussen op onze eigen wedstrijd en deze winnend proberen af te sluiten. Debbie was nog steeds geblesseerd en net als vorige week speelde Lisa weer op haar plaats.
Fiducia kwam sterk uit de startblokken en liet in de eerste minuut de openingstreffer aantekenen. Pernix antwoordde direct in dezelfde minuut met de gelijkmaker via Nick de Tikker. Twee minuten later was het weer Fiducia wat de leiding nam, maar dat zou tevens de laatste keer zijn dat de ploeg uit Vleuten een voorsprong had. Joost(2x) en Jona(2x) brachten hun ploeg op een 2-5 voorsprong. Maar net als vorige week konden we die voorsprong niet vasthouden. Nadat oost met zijn derde treffer de stand op 3-6 had gebracht scoorde Fiducia driemaal op rij en kwam weer langszij (6-6). Nick gaf ons weer even lucht door een vrije bal koeltjes te benutten maar op slag van rust scoorde Fiducia de gelijkmaker wat een 7-7 ruststand tot gevolg had.
Ondertussen had Velocitas de grootste moeite om het voor haar laatste kans knokkende Madjoe te bedwingen. Nadat de ploeg uit Rijnsburg in de opening brutaal de leiding had genomen (0-2) moest de Leiderdorpse titelkandidaat vol in de achtervolging, maar kon niet verhinderen dat Madjoe met een voordelige stand de rust inging (8-9)! In Vleuten pakte Pernix na rust de draad goed op door direct via Jona (man of the match met 5 treffers) weer op voorsprong te komen. De wedstrijd ging daarna gelijk op maar het was Pernix wat de score domineerde. En na een kwartier spelen nam het een 8-10 voorsprong door doelpunten van Daan en Nick. In Leiderdorp begon men ondertussen wat nerveus te worden want Madjoe speelde een prima pot en slaagde er zelfs in om in het begin van de tweede helft een 9-11 voorsprong te nemen. Met nog 20 minuten te spelen stonden Pernix en Velocitas virtueel weer gelijk in punten!
In Vleuten controleerde Pernix de wedstrijd, alleen het scoren bleef uit. Dat gebeurde ook in Leiderdorp waar met nog geen 10 minuten te spelen de stand gelijk was, 12-12. Zou het wonder dan toch gebeuren!?
Helaas voor Pernix herpakte Velocitas zich op tijd en kon als nog de overwinning naar zich toetrekken. Eindstand 15-12 en het feest kon losbarsten voor de ploeg uit Leiderdorp. Vijf minuten later eindigde de wedstrijd in Vleuten met een 10-13 overwinning voor ons vlaggenschip wat onder toeziend oog van onze sheriff geen overtuigende pot speelde maar wel deed wat ze moest doen. Namelijk winnen en dan hopen op een wonder. Dat bleef echter uit en dan is een tweede plaats in de poule hetzelfde als een vierde plaats met schaatsen. Het levert je niets op. Na een toch redelijk constant zaalseizoen met 10 winstpartijen en slechts 4 verliespartijen kwamen we hoe dan ook in de beslissende confrontaties met Velocitas net iets te kort. Desondanks kunnen we terugkijken op een prima zaalseizoen waarbij ook het handhaven van onze reserves in de res. 1e klasse niet onvermeld mag blijven. Ook een prima prestatie van de ploeg van Bert en Robin! Deze week even geen korfbal, wat op zijn tijd ook wel eens lekker is, en dan gaan we het veld weer op waar nieuwe uitdagingen liggen te wachten. Het was een enerverend zaalseizoen waar de titel pas in de laatste minuten van de laatste wedstrijd werd vergeven! Een zaalseizoen met hoogte en dieptepunten die samen de sport zo mooi en boeiend maken .Laten we proberen er op het veld ook weer een boeiend spektakel van te maken en mogelijk succesvol af te sluiten. Supporters, nogmaals bedankt en we zien jullie graag op het veld weer terug!!
Kees
Geef een reactie
Je moet ingelogd zijn om te kunnen reageren.

